مشاوره حقوقي

وکیل حقوقی چیست

مشاوره حانواده

وکیل حقوقی چیست

 

شخصی که به وکیل دستور می دهد تا از حقوق مربوط به فعالیت های حقوقی خود استفاده کند، موکل نامیده می شود.در قانون مدنی، هر اقدامی که وکیل انجام می دهد، علیه موکل خود است. بنابراین مسئولیت یک وکیل بسیار سنگین و مهم است.در انتخاب وکیل بسیار مراقب و پیگیر باشید. زیرا در بسیاری از موارد وکلا به عنوان وکیل خوب عمل نمی کنند، نمی توانند به خوبی از موکل خود دفاع کنند یا اظهارات خود را به خوبی بیان نمی کنند و در نتیجه حقوق موکل تضییع می شود.

 

وکیل کیست؟

 

در حال حاضر وجود فردی که در مسائل حقوقی و قضایی به عنوان مشاور و سخنگوی مردم عمل کند و این مسائل را درک کند، لازم و ضروری است. سؤالات حقوقی سؤالات جهانی هستند.در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع وکلا، اختیارات و وظایف آنها و همچنین انواع حقوق و مسائل مربوط به آن آشنا شوید.حتما شنیده اید که باید از یک وکیل متخصص برای رسیدگی به پرونده تان کمک بگیرید، اما از خود می پرسید: وکیل متخصص کیست؟

 

 

انواع وکیل حقوقی

 

وکیل حقوقی خانواده

 

درست است که قانون اساسی همه شهرها و کشورها یکسان است، اما در برخی موارد تصمیم قاضی با فرهنگ اجتماعی و آداب و رسوم شهر و منطقه تطبیق داده می شود. بنابراین افراد باید وکیل ساکن در آن شهر و منطقه را انتخاب کنند. شهر زیرا وکیل محله ها، قوانین، قضات و دادگاه های شهر را می شناسد. یکی دیگر از دلایل انتخاب وکیل در شهر خود تماس سریع و آسان با وکیل است.تا به حال یک وکیل مناسب در حوزه مواد غذایی انتخاب کرده‌ایم، اما فراتر از آن، مهارت‌ها و ویژگی‌های اخلاقی او نیز نیاز به بررسی دارد. یک وکیل خوب وکیلی است که تمام معیارهای فوق را داشته باشد.کمک گرفتن از مشاوران حقوقی و وکلا برای سوالات و مشکلاتی که در زمینه حقوقی با آن مواجه هستید بسیار موثر است.

وکیل مهاجرتی

وکیل مهاجرت، وکیلی است که در امور مربوط به مهاجرت به سایر کشورها و اخذ تابعیت از دولت مساعد محل سکونت، دانش حقوقی کافی داشته باشد. چگونه هنگام دفاع از حقوق مهاجران یا شهروندی آنها در کشور محل اقامتشان خوب عمل کنیم.

 

وکیل شرکتی

شرکت‌های تجاری مانند شرکت‌های با مسئولیت محدود و شرکت‌های سهامی خاص و همچنین شرکت‌های غیرتجاری مانند شرکت‌های فرهنگی غیر انتفاعی به وکیلی نیاز دارند که امور حقوقی شرکت را کاملاً درک کرده و در آن کمک کند. برای پیشبرد هر چه بهتر اهداف قانونی خود. به این وکیل، وکیل شرکتی حرفه ای می گویند.

 

ویژگی های اخلاقی و فنی یک وکیل خوب

 

دارای دانش حقوقی

قادر به تصمیم گیری سریع و صحیح

به عدالت احترام بگذارند

مهارت های گفتاری

مهارت هایی برای متقاعد کردن دیگران

از مسائل حقوقی آگاهی کافی داشته باشد

مهارت های تفسیری و تحلیلی بالا

صداقت و …

 

وکلا وکالت موکل خود را در دادگاه و کمک به موکل خود در امور حقوقی. برای انجام کار در دادگاه، وکیل باید دارای مدرک حقوق بوده و پس از ثبت نام در کانون وکلای دادگستری و قبولی در آزمون وکالت، دارای مجوز باشد.وکلا باید قوانین و مقررات مربوطه را در زمینه حقوقی که در آن فعالیت می کنند بدانند و بتوانند اسناد حقوقی مانند اظهارنامه، تجدید نظر، دادخواست، طرح دفاع و اسناد دادگاه را تنظیم کنند.

 

با وکیل حقوقی مشورت کنید

وکلا به مشتریان در مورد مسائل حقوقی مشاوره می دهند و به آنها کمک می کنند تا قوانین و مقررات مربوط به مسائل حقوقی را درک کنند. این وکلا می توانند در زمینه های مختلفی مانند مسائل خانوادگی، امور مالی، امور تجاری و مالکیت معنوی فعالیت کنند.وکلا به مشتریان در مورد مسائل حقوقی مشاوره می دهند و به آنها کمک می کنند تا قوانین و مقررات مربوط به مسائل حقوقی را درک کنند. وکلای دادگستری می توانند در زمینه های مختلف مانند مسائل خانوادگی، امور مالی، امور تجاری و مالکیت معنوی کمک کنند. مشاور حقوقی باید به قوانین و مقررات مربوط به حوزه حقوقی که در آن عمل می کند آگاه بوده و توانایی تحلیل و تفسیر این قوانین را داشته باشد. آنها همچنین باید توانایی برقراری ارتباط با مشتریان و پیشنهاد راه حل های قانونی را به روش های خلاقانه داشته باشند.علاوه بر این، در زمینه های حقوقی خاصی مانند قوانین مالیاتی، حقوق بین الملل و حقوق کار، وکلای متخصص نیز در این زمینه ها وجود دارند تا به مشتریان در پیشرفت این موضوعات کمک کنند.

 

انتخاب بهترین وکیل حقوقی

یک وکیل ایده آل و عالی باید حقوق موکل را حق خود بداند، یعنی وقتی در دادگاه از موکل دفاع می کند و به عنوان نماینده موکل عمل می کند، فکر کند که از حقوق خود دفاع می کند. با این کار وکیل تمام تلاش خود را می کند تا موکل خود را متقاعد کند. این ویژگی مهم، ویژگی اخلاقی است که یک وکیل عالی و شایسته باید از آن برخوردار باشد.در هر حرفه و حرفه ای افرادی هستند که چهره و شخصیت گروه حرفه ای را تخریب می کنند. در جامعه وکلا نیز چنین افرادی وجود دارند اما چون وکلا مجری قانون هستند تعداد آنها بسیار کم است.

توجه داشته باشید که هنگام تنظیم وکالت نامه به هیچ عنوان از وکیل خود درخواست انجام کار غیرقانونی نکنید. کسانی که از طریق ارتباط و ارباب رجوع اقدام به حل مسائل حقوقی می کنند در واقع با تحمیل چنین مطالباتی به مهارت، دانش و شعر وکلا توهین می کنند. هنگامی که برای حل مشکل خود به یک موسسه حقوقی مراجعه می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که شرکت تخصص و مسئولیت حل مشکل شما را به روشی کاملا قانونی دارد.وکلا ممکن است در امور مختلفی دخیل باشند و بر این اساس وکلا به انواع مختلفی تقسیم می شوند که از آن جمله می توان به انواع وکلای منصوب، وکلای قانونی – وکلای رسمی صادره از سردفتر اسناد رسمی در قالب مرجع رسمی، وکلای شخصی – اشاره کرد. دستیار وکلا – وکلا گاه به گاه و وکلای پرمشغله.