مشاوره حقوقی خانواده

وکیل خانواده آنلاین

مشاوره حقوقی قوه قضاییه

وکیل خانواده آنلاین

 

 

دفاع در امور خانواده نیز مانند سایر زمینه ها مستلزم صفات و ویژگی های کلی از جمله پاکیزگی، پاکی اخلاقی، صداقت، درستی رفتار، علم، آگاهی و آگاهی از مسائل مربوط به مسائل خانوادگی، آگاهی از قوانین و تشریفات جاری در دادگاه ها و در بسیاری از مسائل دیگر توافقنامه به شرح زیر است، اما علاوه بر همه این موارد، وکیل خانواده باید تجربه لازم را در این زمینه ها داشته باشد و تا حد زیادی از توانمندی های روانشناسی، روانکاوی و جامعه شناسی بهره مند شود، زیرا در بسیاری از موارد آنچه در رویه خانوادگی این است که منشاء رویه موضوع رسیدگی نباشد. مثلاً زنی که قصد جدایی دارد و حضانت و حضانت شوهرش را در حین یا بعد از آن به دست نیاورده است برای احقاق حقوق مالی خود اقدام می کند و اصرار دارد که شوهرش را تحت فشار قرار دهد. استفاده از روش های جایگزین حل اختلاف و فنون مذاکره و میانجی گری برای حل و فصل خارج از دادگاه.

 

یک وکیل خوب خانواده چه ویژگی هایی دارد؟

بحث دیگری که جای توجه دارد بحث مهریه است که صدها هزار پرونده در آن ثبت شده است. با کمک وکیل مهریه می توانید از مشاوره خوبی برخوردار شوید و در صورت تمایل از این وکیل برای تکمیل پرونده خود کمک بگیرید. در واقع، حقوق خانواده بر روابط حقوقی اعضای خانواده و تعهدات آنها نسبت به یکدیگر حاکم است. با توجه به گسترش مشکلات خانوادگی و انبوه اختلافات خانوادگی از جمله طلاق، مطالبه مهریه، نفقه، حضانت و …. همچنین با توجه به اهمیت اختلافات مربوط به احوال شخصیه از جمله اختلافات مربوط به سنگ و شجره نامه در روابط مالی اعضای خانواده، گروه حقوقی آریا دادیار تصمیم به همکاری با وکلای مجرب و متخصص در زمینه مسائل خانوادگی و اختلافات خانوادگی گرفت. . به عنوان جمعی از اساتید و کارشناسان دانشگاه. در این حوزه باید اقدامات مهمی برای پاسخگویی به این مطالبات و حفظ و نوآوری نهادهای خانواده انجام شود.

مطالبات مهریه (از دادگاه یا ثبتی)

اعمال شروط عقد ازدواج

، دریافت و برگشت هدایا در دوران نامزدی

استرداد جهیزیه و اموال

درخواست بازگشت هدیه نامزدی

مطالبه حقوق از همسرش بابت کار در منزل و ابطال جهیزیه

ملاقات با کودکان

حضانت فرزند یک موضوع حقوقی تخصصی است. طبق ماده 1168 قانون مدنی، حضانت حق و تکلیف اولیای دم است. همچنین ماده 1171 قانون مدنی مقرر می دارد که در صورت فوت یکی از والدین، حضانت و نفقه فرزندان به عهده دیگری است. ماده 43 قانون تأمین خانواده نیز مقرر می دارد فرزندانی که پدرشان فوت می کند توسط مادر تربیت می شوند. مگر اینکه دادگاه رسیدگی و حضانت فرزندان را از سوی مادر به مصلحت آنها لطمه وارد کند. حضانت فرزند تا سن 7 سالگی با مادر است و پس از آن فرزند پسر تا سن 15 سالگی و دختر تا سن 15 سالگی توسط پدر تربیت می شود. پس از سن 15 یا 9 سالگی، فرزندان حق انتخاب زندگی با والدین خود را دارند. یکی از وظایف اصلی وکیل خانواده در حوزه حضانت، سلب حق حضانت از هر دو والدین و سپردن حضانت فرزندان به والدین دیگر با اثبات شرایط مقرر در قانون است.

نقش وکیل خانواده عبارت است از:

 

مشاوره حقوقی: وکلای خانواده می توانند در مورد مسائل مربوط به قانون خانواده به مردم مشاوره دهند.

تنظیم قرارداد داخلی: وکیل خانواده می تواند قرارداد داخلی را به درستی و با دقت تنظیم کند.

حل اختلافات خانوادگی: وکلای حقوق خانواده می توانند به افراد در حل اختلافات خانوادگی کمک کنند.

حضانت و حقوق والدین

حضانت یکی از مهمترین مسائل حقوقی در خانواده هاست. حضانت به معنای تربیت و تربیت فرزند است.

حق الزحمه و حقوق وکلای خانواده

در مورد حق الزحمه یا حقوق وکیل خانواده باید گفت که قیمت خدمات حقوقی در حوزه خانواده بستگی به نوع پرونده، موضوع پرونده و میزان حق تمبر اخذ شده توسط وکیل خانواده دارد.برای مثال، دادخواست تمکین یک دادرسی غیرمالی است و هزینه‌های وکیل خانواده با پرونده‌های مربوط به مهریه متفاوت است.در قسمت قیمت خدمات وکیل خانواده، هزینه دفاع از دعاوی و سایر خدمات مانند مشاوره حقوقی را قرار داده ایم.در مورد حقوق وکلای دعاوی خانواده دو نکته باید ذکر شود:

 

هزینه های وکیل خانواده در چند قسط پرداخت می شود

 

در صورتی که بسته به چندین سند نیاز داشته باشد، تخفیفی اعمال می شود تا مشتری بتواند پرداخت کند.در پایان لازم به ذکر است که در برخی موارد مشاوره حقوقی کافی است و می توانید امور اداری مربوطه را خودتان زیر نظر وکیل انجام دهید و در هزینه های وکالت خانواده خود صرفه جویی کنید.

 

پرونده های رایج حقوق خانواده

در زمینه حقوق خانواده، سوالات و مسائل مختلفی وجود دارد که باید با مشورت وکیل خانواده به آنها رسیدگی شود. در اینجا چند سوال رایج در این زمینه وجود دارد:

طلاق

طلاق انواع مختلفی دارد. طبق یکی از این تقسیمات، طلاق سه نوع است.طلاق توافقی است که با رضایت طرفین حاصل می شود.طلاق به درخواست زوج در زمانی که شوهر قصد طلاق داردطلاق به درخواست زوجه در صورت درخواست زوجه و مخالفت زوج. هنگام ثبت طلاق، حقوق اقتصادی زن، حق حضانت و نفقه فرزند باید روشن شود.

 

مراقبت از کودک

این یکی از آن دسته از دعاوی خانوادگی است که حضور وکیل خانواده بسیار مفید است. سرپرستی شامل تربیت فرزند است و با قیمومیت متفاوت است (حضانت حق تجارت با کودک است). تربیت فرزندان