مشاوره حقوقی خانواده

وکیل خانواده در شمال تهران

مشاوره حقوقی تلفنی غرب تهران

وکیل خانواده در شمال تهران

 

یکی دیگر از ویژگی های مهم بهترین وکیل خانواده این است که در دعاوی مختلف پرونده را نمی پذیرد بلکه در یک حوزه متمرکز است و با قبول وکالت در حوزه های خاص مانند نتایج خانوادگی، مالی، ارثی، کیفری و … نتایج بهتری کسب می کند. مشاوران ما وکلای مجرب و کارشناسان حقوقی هستند. در صورت لزوم آمادگی لازم را برای پذیرش وکالت از مراجع قانونی در پرونده شما و پاسخگویی به نیازهای قانونی شما در اسرع وقت و به صورت منطقی و قانونی دارند.  به طور کلی، خانواده به گروهی از افراد اطلاق می‌شود که با یک سری تمایلات، محل سکونت، پیوند خونی و غیره با یکدیگر مرتبط هستند. طبق تعریف سازمان ملل، خانواده به گروهی متشکل از دو یا چند نفر گفته می‌شود که با هم زندگی می‌کنند، دارای درآمد مشترک برای تامین غذا، معیشت و سایر مایحتاج زندگی هستند و با هم فامیل خونی یا ازدواج دارند.

 

تخصص وکیل خانواده

برخی از پرونده های خانوادگی توسط وکلای کارآموز قابل رسیدگی نیستند، بنابراین باید بدانیم که آیا فردی که به دنبال او هستیم، وکیل پایه یک دادگستری است یا وکیل کارآموز، چه تجربه ای در رابطه با موضوع پرونده ما دارد، چه دانشگاهی تحصیل کرده است و چه چیزی. دوره هایی که او در رشته خود گذرانده است می توانید آنها را در قسمت مشخصات وکیل مشاهده کنید. همچنین می توانید پاسخ های وکیل انتخابی خود به سوالات موکل را به عنوان نمونه مشاهده کنید تا به نتایج دلخواه برسید. از آنجایی که وکلای خانواده قوانین و پیچیدگی های طلاق، مهریه، حضانت فرزند و … را کاملاً درک می کنند، توصیه می کنیم برای صرفه جویی در وقت و هزینه، با وکیل خانواده مشورت کنید. یک وکیل خانواده می تواند در یک پرونده کمک ارزشمندی ارائه دهد.

 

طبق قانون، حضانت فرزند بر اساس حداقل سن کودک و سن بلوغ برای دختران 9 سال و برای پسران 15 سال تعیین شده است. پس از طلاق، حضانت و نفقه فرزند اعم از دختر و پسر تا رسیدن به سن 7 سالگی (یا در صورت عدم رسیدن به 7 سالگی) به عهده مادر طفل است و پس از آن این مسئولیت بر عهده فرزند و اوست. پدر از سنین نوجوانی به بعد هر کودکی می تواند تصمیم بگیرد که حضانت را به چه کسی بسپارد و البته در این مورد می توانید از وکیل حضانت کمک بگیرید. شایان ذکر است که سالیان متمادی حضانت فرزند بر عهده مادر، کلیه هزینه ها بر عهده پدر و مخارج فرزند بر عهده پدر بوده است. یکی از اهداف اصلی مشاوره حقوقی خانواده حفظ هماهنگی خانوادگی است. مشاوران حقوق خانواده با توجه به اینکه اختلافات حقوقی در خانواده می تواند منجر به طلاق، جدایی فرزندان از والدین و ارتباط محدود اعضای خانواده شود.

انواع دعاوی خانوادگی

برای درک بهتر ماموریت های وکیل خانواده، بهتر است ابتدا بدانیم که فعالیت های آنها چیست. همه انواع اختلافات خانوادگی توسط دادگاه خانواده اداره می شود. این اظهارات چیست؟ در ماده 4 قانون حمایت از خانواده آمده است که رسیدگی به امور خانواده در صلاحیت دادگاه خانواده است. انواع ادعاهای مبتنی بر این ماده عبارتند از:

 

مشارکت و آسیب ناشی از اختلال

جواز ازدواج دائم، موقت و ازدواج

شرایط مندرج در عقد ازدواج

مرجع طلاق

به ازدواج پایان دهید

مدت و انقضای آن

ازدواج مجدد

مهریه

نفقه همسر و حقوق متعارف در دوران ازدواج

اطاعت کن و عصبانی نشو

طلاق

حق حضانت و ملاقات با کودکان

امور مربوط به سرپرستان و متولیان املاک متوفی و ​​اولیای مربوطه

نفقه اقارب

مسائل مربوط به افراد گمشده

سرپرستی یتیمان

اهدای جنین

تغییر جنسیت

خانواده مهمترین نهاد اجتماعی است. حقوق و تکالیف خانواده باید به خوبی درک شود تا بتوان از آنها به درستی استفاده کرد. وکیل خانواده می تواند به افراد کمک کند تا حقوق و مسئولیت های خانواده خود را درک کنند.

 

وکیل خانواده چیست؟

حقوق خانواده یکی از حوزه های فقهی است که می توان گفت از نظر آماری یکی از مهم ترین آن ها است. وکلای خانواده وکلایی هستند که تخصص و تجربه خاصی در امور خانواده، طلاق، جهیزیه، نفقه، حضانت فرزند و امور مالی دارند تا به افراد کمک کنند و به آنها در احقاق حقوق خود کمک کنند. از آنجایی که این حوزه حقوقی ویژگی های خاص خود را دارد و حل و فصل مسائل آن در دادگاه یکی از مهمترین پرونده های تخصصی است، نیاز به وکلای خانواده با تجربه و دانش در این زمینه وجود دارد.