مشاوره حقوقی طلاق

وکیل مهریه تلفنی

 

مهریه حقی است که زن با ازدواج با مرد به دست می آورد. در مورد میزان و نوع مهریه، زن حق دارد در مواقعی که لازم بداند این حق را از شوهر خود مطالبه کند. این فقط برای زنان است. با این حال، از آنجایی که مردان به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه به طور نامتناسبی طلاق و زندانی می شدند، قانون در مفاد آن دستکاری کرد تا علاوه بر مطالبه، مطالبات مهریه نیز فراهم شود. حال هر دو روش به صورت زیر تعریف می شوند: گاهی زوجه می تواند از طریق دادگاه و یا با اجرای خواهان، مهریه را مطالبه کند. بستگی به این دارد که زوجه چگونه می تواند مهریه را مطالبه کند. باید بگوییم که قانونگذاران برای شکایت از مهریه راهی برای هر دو راه گذاشته اند. به همسر یا وکیلش حق انتخاب بدهید.

 

وکیل مهریه بصورت تلفنی

در مواقعی که زن یا زوجه نتوانند به صورت توافقی و مسالمت آمیز مهریه را از شوهر دریافت کنند، برای شروع مراحل قانونی و تکلیفی برای دریافت مهریه باید از طریق مرجع ذیصلاح نسبت به اجرای مهریه اقدام کنند. در گذشته زوجه می توانست از دو طریق با مراجعه به دادگاه یا مرکز ثبت احوال مهریه خود را آغاز کند. این در حالی است که بر اساس توصیه جدید رئیس قوه قضائیه، تنها باید به درخواست مهریه از طریق دفتر ازدواج و دفتر اسناد رسمی محل وقوع عقد رسیدگی شود. پس از صدور حکم اداری مهریه، مراحل قانونی استرداد مهریه آغاز می شود. بسته به شرایط و مراحل، زمان اجرای مهریه ممکن است نسبتا طولانی باشد. بنابراین بهتر است برای تسریع در اجرا و درخواست مهریه از وکیل متخصص در این زمینه استفاده کنید. همینطور در صورتی که زوجین ملکی نداشته باشند یا زن مدارک رسمی نداشته باشد. اداره ثبت اسناد فوق از مرکز مربوطه تقاضای پیگیری دارایی های ثبت شده زوجین طی مراحل اداری را دارد. به عنوان مثال با ردیابی اسناد خودرو از طریق پلیس راهنمایی و رانندگی و یا شناسایی حساب های بانکی از طریق بانک مرکزی، ضمن ادامه پیگیری درخواست اجرای مهریه، در صورت شناسایی اموال زوجیت، برای پرداخت ثمن و قیمت عروس توقیف و ارزیابی می شود. طبق دستور دادگاه در مزایده فروخته می شود.

مشاوره مهریه تلفنی

در اجرای هدایای نامزدی باید مراحل قانونی رعایت شود که قطعا بسته به شرایط زمان بر است. اما در صورتی که زوجه اطلاعات لازم را از مراحل قانونی داشته باشد یا برای اجرای مهریه از وکیل ذیصلاح و مجرب استفاده کند، معمولاً در روند رسیدگی تسریع می شود و به تأخیر نمی افتد. یکی از مواردی که می تواند روند درخواست و پذیرش جهیزیه را تسریع کند، اخذ و درخواست جواز ازدواج است. در صورتی که مراحل استیضاح مهریه و اخذ ضمانت کوتاه مدت باشد، دعوا و حل و فصل این پرونده ها طولانی بوده و حتی ممکن است چندین سال طول بکشد. بنابراین اگر زن به تمکن مالی مرد برای پرداخت مهریه اطمینان داشته باشد. بهتر است با ثبت و ارائه لیست دارایی های مرد بدون اطلاع او به ثبت برای ضبط، روند کار تسریع شود. زیرا اگر فردی این کار را بداند می تواند به سرعت اموالی را که دارد به دیگران انتقال دهد تا از مصادره و توقیف جلوگیری شود. همچنین باید توجه داشت که اگر مطالبه مهریه قهری، مشروع و اجرای آن به طلاق مرتبط باشد، ممکن است روند قانونی سریعتر انجام شود. اما در صورت عدم اجرای مهریه با توجه به طلاق و تمایل زن به ادامه زندگی مشترک. تعیین مهریه ممکن است منجر به قطع زندگی مشترک و طولانی شدن روند دعوا و قبولی مهریه شود.

نکات حقوقی مطالبه مهریه و تصرف در اموال شوهر

دریافت مهریه به دو صورت کلی امکان پذیر است: اقامه دعوی در دادگاه خانواده و اقامه دعوی در اجرای ثبت اداره ثبت اسناد محل وقوع ازدواج. ضمناً پول و سکه ملاک تعیین مهریه نیست. هر مال یا ملکی که شرایط ثبتی و تصرفی را داشته باشد می تواند مهریه تعیین شود. ضمناً اگر مهریه بر اساس پول باشد، مرور زمان تأثیری بر ارزش آن نخواهد داشت و با وصول درخواست، نرخ های مهریه به روز می شود. در صورتی که مهریه به صورت سکه یا طلا باشد و زوج قادر به پرداخت اصل نباشد، قیمت در تاریخ تقاضا (تاریخ درخواست زوجه به دفترخانه یا دادگاه) ملاک تشخیص قانونی خواهد بود. اجرای حکم اگر سند ازدواج رسمی نباشد زن باید برای دریافت مهریه به دادگاه مراجعه کند.

مهریه در مقابل حق طلاق

برخی از زنان که از زندگی مشترک خود ناراضی هستند تصمیم می گیرند در ازای حق طلاق از مهریه خود صرف نظر کنند تا روند طلاق را تسریع کنند. در زمینه حقوق مهریه در ازای طلاق، وکیل خانواده نقش مهمی ایفا خواهد کرد. در صورت عدم پرداخت مهریه توسط مرد، وضعیت مدنی باید دلیل عدم پرداخت را به زن ارائه دهد. سپس زن می تواند برای طرح مطالبه مهریه به دادگاه مراجعه کند. بر اساس قانون جدید مهریه ۱۴۰۲، دریافت مهریه از طریق نهاد حقوقی دادرمنش امکان پذیر است. تیم حقوقی در زمینه حقوق خانواده و جهیزیه تخصص دارد و می تواند به زنان در ساماندهی و اجرای اقدامات لازم برای دریافت جهیزیه کمک کند. اقداماتی که تیم حقوقی دادرمنش می تواند انجام دهد شامل ارائه مشاوره حقوقی، تنظیم تقاضای جهیزیه، تهیه مدارک مورد نیاز و در صورت لزوم حضور در دادگاه برای مطالبه مهریه از بانوان می باشد. این راه حل به زنان کمک می کند تا حقوق خود را به شیوه ای حرفه ای و اختصاصی حفظ کنند. ضمناً در برخی موارد هیچ شرایطی برای مرد برای پرداخت مهریه وجود ندارد. در این صورت تیم حقوقی آن به طور کامل از حقوق بشر حمایت خواهد کرد.

 

وکیل مهریه تلفنی رایگان

آیا همسرم می تواند برای اجتناب از مهریه اموالی را به نام فرزندانش منتقل کند و در صورت انتقال مال به نام فرزندان بعد از گذشت زمان می تواند مال را به نام خود مسترد کند؟ اگر بعد از درخواست مهریه از شما این کار را انجام دهد، معامله فرار از دین محسوب می شود. استرداد مال بستگی به عنوان و شرایط انتقال ملک دارد. اگر درخواست طلاق بدهید و قاضی آن را تایید کند، مهریه تقسیم می شود. علاوه بر این، اگر حکم اجباری به نفع شما باشد، می توانید آن را اجرا کنید. البته فقط با دعوت نامه اجرا می شود و تنها ضمانت اجرای آن این است که در صورت عدم انجام نفقه به زوجه نفقه تعلق نمی گیرد. مهریه فقط متعلق به زوجه است ولی وصول آن بستگی به توان مالی شما دارد که قاضی تعیین می کند. با توجه به اینکه شوهرم به دیدن من نمی آید چگونه می توانم مهریه ام را بگیرم تا بتوانم شکایت کنم و با طلاق موافقت کنم؟ در صورت سکه بودن مهریه، مهریه وصول شده توسط مراجع قضایی نمی تواند بیش از مبلغ قانونی باشد. در صورتی که مبلغ از مرد جمع آوری شود.

قانون مهریه اجرای مهریه نقدی

می دانیم که مهریه می تواند سکه بهار آزادی یا سکه امامی، نیم سکه یا حتی ربع سکه باشد. همه چیز به رضایت زوجین بستگی دارد. با توجه به اینکه دستگیری مجرم مالی یک مورد خاص بوده و در واقع به منزله اجرای حکم تلقی نمی‌شود، بلکه به عنوان یک اقدام تأمینی ساده به منظور اجبار محکوم به پرداخت وجه، در چارچوب احراز اثبات تمکن مالی از یک سو، حضور مجرمان مهریه در زندان‌ها نه تنها در بازپرداخت بدهی آنان تأثیر دارد، بلکه عوارض و پیامدهای دیگری نیز به دنبال دارد تا از اطاله دادرسی و رسیدگی به پرونده‌های رسیدگی به دادگاه‌ها بکاهد. و به منظور کاهش جمعیت کیفری در زندانها با توجه به «جرم‌انگاری مواد اقتصادی» با اجرای مفاد ماده 7 قانون، مواد 18 و 19 بخشنامه، نظر ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری در زندانها و نظريه شماره 900/34859/100 مورخ 31 تير 1397 جمهوري اسلامي ايران در بند ب ماده 113 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي آمده است: مفاد اسناد رسمي. معتبر در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور توسط سازمان اجرائیه اجرا خواهد شد. مراجع مذکور مکلفند بلافاصله پس از وصول درخواست اداری نسبت به شناسایی و ضبط اموال بدهکار اقدام نمایند.

 

وکیل مهریه آنلاین رایگان

مشاوران حقوقی با درک صحیح از قوانین جدید مهریه به راحتی می توانند مشاوره و راهنمایی های لازم را به مشتریان خود ارائه دهند. بنابراین وکلای خانواده نقش بسیار مهمی در روند قانونی اخذ یا معافیت از مهریه خواهند داشت. قانون جدید مهریه 14 سنت بود و در سال 1401 تصویب و اجرا شد و هدف از تصویب این قانون بهبود وضعیت حقوقی زوجین و ایجاد روابط خانوادگی مناسب تر است. در قانون جدید مهریه ابتدا اصول جدیدی در مورد مهریه تعیین شد و سپس دستورالعمل ها و دستورالعمل های اجرایی مربوط به آن ارائه شد. در اطلاعیه نیروی انتظامی تاکید شده است که در صورت عدم تعیین مهریه در زمان عقد، سازمان ثبت ازدواج موظف است اطلاعات مالی مرد را جمع آوری و مهریه بیش از 14 سکه طلا را ثبت کند.