مشاوره حقوقی کیفری

وکیل کلاهبردای در تهران

مشاور حقوقی آنلاین

 

امروزه کلاهبرداری به یکی از رایج ترین جرایم تبدیل شده است. اگر کلاهبرداران موفق شوند و به اهداف خود برسند، درآمدهای غیرقانونی زیادی از کار خود به دست خواهند آورد. از سوی دیگر ناآگاهی و عدم اطلاع کافی مردم از برخی فناوری های جدید و یا ترفندهای کلاهبرداران، آنها را طعمه این سودجویان می کند. در این مقاله همچنین قصد داریم شما را با مفاهیم، ​​مصادیق و مجازات های کلاهبرداری آشنا کنیم. در صورت نیاز به مشاوره با وکیل متخصص در خصوص این جرم می توانید همین امروز درخواست مشاوره حقوقی کیفری را ثبت کنید تا یکی از همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرد.

مشاوره با وکیل کلاهبردای در تهران

شرط قانونی جرم کلاهبرداری ماده 1 قانون تشدید مجازات های ارتشاء، افساد و کلاهبرداری است. هر کس با فریب و فریب مردم را فریب دهد که به وجود شرکت‌ها، شرکت‌های تجاری، کارخانه‌ها یا مؤسسات ساختگی یا در اختیار داشتن اموال و قدرت واهی، یا مردم را به چیزی امیدوار کند که حقیقت ندارد، یا داشتن انتظاراتی که درست نیست، از رویدادها و حوادث بیم داشته باشند، یا نام یا عنوانی نادرست برگزیده شود.

 

مشاوره تلفنی با وکیل کلاهبردای در تهران

نظامیانی که به نمایندگی از دولت یا سازمانها و مؤسسات وابسته به دولت، مجلس یا شهرداری، نهادهای انقلابی، نیروهای مسلح و عموم مردم با رعایت مفاد ماده 1 قانون تشدید تحریم ها در سمت ها یا وظایفی هستند. رشوه، فساد و کلاهبرداری. تفاوت این مورد با عناوین شغلی جعلی (که شامل عناوین مشاغل دولتی نیز می شود) این است که در اینجا وظایف مربوط به موارد تقلب جدی وجود دارد. سوالی که ممکن است مطرح شود این است که وقتی ثابت شود مرتکب پس از ارتکاب جرم به نتایج مطلوب نرسیده است، آیا می توان او را به ارتکاب جرم محکوم کرد؟ فرض کنید شخصی با کلاهبرداری اقدام به گرفتن جواهرات از شخص دیگری کند، چه جواهرات قبل از آن شخص دزدیده شده باشد و چه قبل از بیمه گذار، اعم از اینکه بیمه نامه آنها منقضی شده باشد یا خیر، پرداخت را انجام می دهد و شرایط نادرستی ایجاد می کند. زمانی رخ داد که حادثه ای رخ داد و سعی در مطالبه غرامت از شرکت بیمه داشت.

 

جرم کلاهبرداری

عمل ساده باز کردن دری برای تسهیل سرقت یا برداشتن دری دیگر برای اجازه دادن به شخص ثالث برای کشتن او، اگرچه این ممکن است نوعی مشارکت در اقدامات اداری تلقی شود. با این حال، با توجه به اینکه در این موارد عمل واقعی سرقت (یعنی آدم ربایی) یا عمل واقعی قتل مبتنی بر عمل باز کردن در یا گروگان گرفتن مقتول نبوده است، نمی توان محدودیت هایی برای سرقت یا قصاص اعمال کرد. بنابراین باید اعمال معنادار ثبت شود تا شخص شریک محسوب شود. عنصر روانی مشارکت در جرم، آگاهی شریک جرم از ماهیت جرم است. بنابراین برای شناخت عنصر روانی در شریک جرم باید همان عنصر روانی مسئول سوء نیت عام و سوء نیت خاص را داشته باشد.

 

مجازات جرم کلاهبرداری

در ماده 1 قانون تشدید مجازات های شدید، فساد و کلاهبرداری آمده است: در صورت امتناع از وصول مال در صورتی که مربوط به عین کلاهبرداری باشد، تقدیم دادخواست و صدور دستور اداری لازم نیست، اما هیچ املاک و مستغلات یکسانی وجود ندارد، دستور پرداخت قیمت یا ملک مشابه مورد نیاز است. موارد کلاهبرداری مستلزم تقدیم دادخواست، رسیدگی و در صورت لزوم کارشناسی است.

ماده 123 قانون مدنی در این زمینه مقرر می دارد: «در صورتی که جرم مرتکب اصلی، جدیتر از قصد معاون باشد، معاون مرتکب به مجازات خفیفی نسبت به معاون مرتکب محکوم می شود. » کلاهبردار به منظور ارتکاب هنگام ارتکاب سایر اعمال مجرمانه مانند جعل اسناد با هدف کلاهبرداری، اگرچه جعل اسناد صرفاً مقدمه ارتکاب جرم کلاهبرداری است، این مورد به یکی از مواردی تبدیل خواهد شد که در آن چندین جرم به طور همزمان مجازات می شوند.

 

شرایط ارتکاب جرم کلاهبرداری

برای اینکه دادگاه تشخیص دهد که فردی مرتکب کلاهبرداری شده است باید سه شرط وجود داشته باشد که اگر یکی از این شرایط وجود نداشته باشد کلاهبرداری صورت نگرفته است. شرایط اصلی برای تشخیص اینکه این رفتار یک جرم کلاهبرداری است عبارتند از:

کلاهبرداری به روش ها و وسایلی اطلاق می شود که کلاهبرداران برای فریب دیگران استفاده می کنند. توضيح اينكه قطعاً دروغ براي وقوع تقلب لازم است، اما دروغ به تنهايي كلاهبرداري نيست، بلكه متقلب بايد براي فريب مردم كار فريبنده انجام دهد. به عنوان مثال، اگر شخصی با افتتاح دفتر و استخدام کارمندان، ادعا کند که یک آژانس مهاجرتی است و در نتیجه از افراد پول دریافت کند، در حالی که در واقع چنین آژانسی ثبت نشده و وجود ندارد، در چنین حالتی عمل شخص کلاهبرداری است. اما اگر فرد فقط به ما بگوید که آژانس مهاجرتی دارد و ما باید به قول او عمل کنیم و به او پول بدهیم، کلاهبرداری نیست و فقط با اقدام قانونی می توانیم پول خود را پس بگیریم.

وکیل کلاهبردای در تهران تلفنی

مثلاً فردی که ادعا می کند با شیاطین و غیره رابطه دارد، مسلماً با ادعای دیگری ادعا می کند که این توانایی را دارد که دزدی را پیدا کند که مال دیگری را می دزدد و به این ترتیب از او پول می گیرد.پول یا کالا.

 

کلاهبرداری و ترساندن مردم با حوادث ساختگی:

به عنوان مثال شخصی در طرح شهرداری جعل می کند و با فریب دیگران بخشی از اموال خود را در طرح شهرداری قرار می دهد و در نتیجه ملک را با قیمت کمتری خریداری می کند. در صورتی که سهم الشرکه به روش متقلبانه، بالاتر از قیمت واقعی محاسبه و در سرمایه شرکت ثبت شده باشد، طبق بند ۲ ماده ۱۱۵ قانون تجارت، عمل متقلبانه است. نمونه‌هایی از تاکتیک‌های متقلبانه شامل ارائه درست ارزیابی‌های نادرست، استفاده از اسناد جعلی، یا ارائه اسناد غیر مرتبط با ملک برای ایجاد تصور نادرست در مورد ملک است. اصولاً ارتکاب جرم باید متضمن رفتار مثبت اساسی باشد و صرف فکر بدون رفتار یا رفتار اساسی عموماً نمی تواند ارکان جرم را تشکیل دهد. کلاهبرداری جرم پیچیده ای است. به یک معنا، ماده یک عنصر از اجزای متعددی تشکیل شده است.

کلاهبرداری و استفاده از تبلیغات عمومی

اگر فردی از طریق ارتباط جمعی مرتکب کلاهبرداری شود، قانونگذار معتقد است که مجازات را صرف نظر از مصداق باید افزایش داد، زیرا مجرم با یک عمل، بخش زیادی از جامعه را فریب می دهد. لازم به ذکر است که در کلاهبرداری ساده نیز پست ها و عناوین ذکر شده است اما با توجه به این بند از مقاله تشخیص می دهیم که در کلاهبرداری ساده باید از سمت ها یا عناوینی غیر از این عناوین دولتی استفاده شود.

کلاهبرداری اموال دیگران را به عنوان دارایی خود تلقی کردن

گاهی اوقات شخصی با تقلب در اجرای حکم یا با ثبت مال دیگری به عنوان مال خود و ضبط و اجرای حکم در محل موجب ضرر صاحب مال می شود که کلاهبرداری محسوب می شود و در مقابل رفتار او کلاهبرداری محسوب می شود. مجازات می شود. لازم به ذکر است که این امکان فقط در مورد دارایی های منقولی است که نیاز به ثبت ندارند و عنوان آنها نیاز به تشریفات ندارد، اما برای اموال منقول مانند اموال غیر منقول و خودرو شرط ضبط و ضبط برای اجرای جستجوی عنوان است. کلاهبرداری مربوط به عواقب غصب اموال دیگران است و سوء نیت در این زمینه مورد خاصی است. طبق مقررات مصوب قانون نقل و انتقال مال بدون مجوز قانونی (1308): کسی که مال دیگری را بدون مجوز قانونی انتقال دهد و با علم به اینکه مال دیگری مال غیر است کلاهبردار محسوب می شود. ضمناً شرکت در دعوا به عنوان ثالث یا طرح اعتراض به حکم به عنوان ثالث یا اقامه دعوی مستقیم علیه محکوم علیه و این رفتار ناشی از تبانی با یکی از اصحاب دعوا است. هرکس اموال طرف مقابل را تصرف کند یا حقوق طرف مقابل را تضییع کند به مجازات کلاهبرداری محکوم خواهد شد.

 

کلاهبرداری و فریب دیگران

شرایط نادیده گرفته شدن و فریب خوردن فراهم است… قواعد تشخیص معیارهای شخصی است و طرفین باید در واقع فریب خورده باشند. اگر قربانی فریب نخورده باشد، وسایلی که شخص استفاده می کند، متقلبانه است، یا اگر قربانی فریب خورده باشد، اگر متعارف نباشد که وصف متقلبانه را به وسیله و عملیات مورد استفاده شخص نسبت دهیم. طرف دیگر، کافی نیست تشخیص دهد که شخص مرتکب کلاهبرداری شده و ابزار استفاده شده کلاهبرداری بوده است.

 

ارتکاب جرم کلاهبرداری

ارتکاب جرم کلاهبرداری برخلاف جرم ساده مادی باید مشخص شود که مرتکب دارای نیت بدی است; بنابراین: «قصد ربودن مال دیگران و نیت سوء از عناصر مهم کلاهبرداری است. سوء نیت عمومی به قصد آگاهانه شخص برای ارتکاب عمل مجرمانه و قصد استفاده از وسایل متقلبانه یا عمدی برای آن عمل اطلاق می شود. به عبارت دیگر، کلاهبردار باید قصد استفاده از دستگاه را داشته باشد در حالی که می دانسته که دستگاه تقلبی است.

 

کلاهبرداری و سرقت اموال دیگران

کلاهبرداری زمانی رخ می دهد که دارایی شخص دیگری به سرقت رفته باشد، به این معنی که ضرر مالی به قربانی و سود مالی برای کلاهبردار یا هدف کلاهبرداری باید در نظر گرفته شود. سوء نیت، قصد گرفتن مال دیگری است. مرتکبین ممکن است برای رسیدن به اهداف مختلف از ابزارهای متقلبانه استفاده کنند، مانند جلب نظر دیگران برای ازدواج، انتقام گرفتن، کسب شهرت، ورود به دانشگاه و در نهایت سوء استفاده از اموال دیگران و اهداف دیگر. اما از میان این اهداف، ارتکاب جرم کلاهبرداری مستلزم وجود و اثبات قصد عینی تصرف در اموال دیگران است.